E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ (VBS)

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ (VBS)

Çağımızın teknoloji çağı olması ile birlikte artık internet kullanımı da giderek artarak yaygınlaşmaya başlamıştır. İnternet kullanımının ve ulaşılabilirliğinin kolaylaşması sayesinde artık pek çok konuda bilgi sahibi olup işlemlerinizi gerçekleştirme imkanı bulabiliyorsunuz. Uzun süredir bu yeniliklere ayak uydurmak adına pek çok kurum da yeniliklere, değişikliklere ve düzelmelere doğru giderek bünyesinde hizmet alan vatandaşlar için gerekli bilgileri sunmak ve işlemlerini gerçekleştirebilecek ortam sağlamak adına çalışmalara devam etmektedir. Bu çalışmalar sonucunda artık pek çok kurum ile ilgili işlemlerimizi internet üzerinden dakikalar içerisin de online olarak gerçekleştirebilme imkanı sunulmuştur. Bu sayede istenen işlemleri gerçekleştirmek için artık kurumlara gitmenize gerek kalmadı. İşlemlerinizi kolay bir şekilde evde, işte, yolda yani kısaca internetinizin olduğu her yer de zaman kaygısına düşmen rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetin gelişmesi ile çoğu kurum kendi işlemleri için online hizmet vermeye başlamış olup Bu kurumlardan bir tanesi de Milli Eğitim Bakanlığı’dır. Resmi ve bünyesindeki kişilerle beraber büyük bir kuruluş olması sebebi ile online olarak sağlanan hizmetlerin kullanışlığı doğrultusunda yavaş yavşta olsa bir ilerleme kaydedilmiştir. Günümüz de ise hizmet sağlanan E-Okul sistemi aklınıza gelebilecek okul ile ilgili her türlü konuda bilgiye sahiptir. Bu sebepledir ki artık özellikle E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi kullanan velilerin öğretmenle bire bir konuşmaları durumu dışında not, devamsızlık veya sınav sonuçları gibi pek çok bilgiye bu sistem sayesinde kolaylıkla erişebilir. Bu sistemi kullanarak okul toplantılarına yetişmediğimiz ya da velisi olduğunuz öğrencinin öğretmeni ile konuşma imkanınızın olmadığı durumlarda bu E-Okul veli Bilgilendirme sistemi sayesinde bu yoğun iş temposunun olduğu zamanlar da ailenizi ise aksatmak istememeniz  durumunda imdadınıza koşar. Velisi olduğunuz öğrenci hakkında bilgileri de rahatlıkla edinebilir.  Hem onları aksatmamış olur öğrenciniz hakkında bilgi alırsınız hem de yoğun iş temposu sırasında mesai saatleri içerisinde gidemediğiniz okul toplantıları için çok fazla dert yapmamış olursunuz.

son çalışma_20151222_123405

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yani VBS, Milli Eğitim Bakanlığı sayesinde online ortama taşınarak eğitim adına pek çok bilgiyi bünyesinde bulunduran aktif bir yapı taşı haline gelmiştir. Zaman zaman takibini ve kontrolünü sağlayamadığı öğrencileri hakkında velilerin ayrıntılı olarak okula hayatları hakkında sınavlardan aldıkları notları, devamsızlıkları, verilen ödevleri projeler ya da yıl sonu aldığı belgeler gibi daha pek çok bilgi ile erişmenize olanak sağlanmıştır. Eğitim adına daha iyi bir sonuç elde etmek amaçlanan sistem de gayet iyi sonuçlar alarak ve almaya devam ederek geliştirmeler sürülmektedir.

Artık velisi olduğunuz öğrenci hakkında bilgi sahibi olmak E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile birlikte çok kolay hale geldi. Sizde velisi olduğunuz öğrenci hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinden geliştirilmiş olan E-Okul VBS’yi kullanabilirsiniz. E-Okul VBS ile birlikte öğrencinin hangi gün ve derslerde devamsızlık yaptığını öğrenebilir ve sınav ve proje ödevlerinden almış olduğu notlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemini kullanmak oldukça kolay olup öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile birkaç adımda başka bir bilgiye ihtiyaç duymadan giriş yapmanız mümkündür. Bu şekilde sistemin bize sağladığı kolaylıklar neticesinde artık işlemlerinizi daha kısa süre de ve zaman kaygısına düşmeden gerçekleştirebilir öğrenciniz hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminde Sunulan Hizmetler Nelerdir?

  1. Ders Programları : E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde bulunan ders programları bölüm sayesinde velisi olduğunuz öğrencinizin okulda bulunmakta zorunlu olduğu saatleri öğrenebilir dışarıda olduğu sürelerin kontrolünü sağlayabilirsiniz.
  2. Devamsızlık Bilgileri : Veli izni ya da izin siz devamsızlık gibi bilginiz dahilinde ya da bilginiz dışında olan dönem içi tüm devamsızlıkların günleri saatleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  3. Not Bilgisi : E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki not bilgisi bölümü üzerinden velisi olduğunuz öğrencinizin hangi derslerden sınava girdiğini, hangi notları aldığı gibi ders durumu ile ilgili bilgileri öğrenebilir, kontrolleri sağlayabilirsiniz.
  4. Proje Ödevi : E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki proje ödevi bölümü ile öğrencinizin proje ödevi olup olmadığını varsa ödevin ne olduğu ya da yapılıp yapılmadığı gibi öğrencinizin ödevleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  5. Kayıt Alınması ve Silinmesi : E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki kayıt alınması ve silinmesi bölümü üzerindeki velisi olduğunuz öğrencinizin kaydının değişimi ya da silinmesi gibi durumlar hakkında detaylı bilgilerine erişebilirsiniz.
  6. Nakil Bilgisi : E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki nakil bölümü bulunmaktadır. Bu bölüm ile velisi olduğunuz öğrencinizin nakil durumu ile ilgili bilgilerin takibini gerçekleştirebilirsiniz.
  7. Karne Notu : E-Okul veli bilgilendirme sistemine öğrencinizin TC kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yaparak sistemde bulunan karne notu bölümüne erişebilirsiniz. Bu bölümde öğrencinin bir yıl içerisindeki karne notu ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
  8. Diploma Notu : E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden diploma notu ile velisi olduğunuz öğrencinizin mezun olma durumunda aldığı diploma notunun bilgisine erişebilirsiniz.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

Sizde E-Okul veli bilgilendirme sisteminden yararlanmak istiyorsanız bu yazımızda yer alan bilgiler sizin faydanıza olacaktır. E-Okul VBS’den yararlanmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden E-Okul uygulamasına giriş yapınız.Daha sonra açılacak olan sayfada üst kısımda yer alan veli bilgilendirme bölümünde yer alan ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir. Bu bölümde doldurmanız gereken bilgiler ise bilgi sahibi olmak istediğiniz öğrencinin TC kimlik numarası, yine aynı öğrencinin okul numarası ve son olarak ise kutucuk içinde yer alan harf ve rakamları resimdeki rakamlar yazan alana giriniz. Bu bilgileri girdikten sonra giriş butonuna basarak sisteme giriş yapabilir ve öğrenci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. e-okulE-Okul veli bilgilendirme sistemi ile velisi olduğunuz öğrencinin eğitim ve öğretim hayatı boyunca okuduğu okulu ya da okulları, şuan okuduğu sınıfı, aldığı notları, ders bilgileri, devamsızlığı, başarı durumu gibi pek çok bilgiye rahatlıkla erişebilirsiniz. Sistem sayesinde artık velisi olduğunuz öğrencinizin okul durumu hakkındaki bilgileri açık bir şekilde sizlerle beyan edilmiştir. Yazımızda sizlerle paylaştığımız gibi E-Okul sistemine giriş yapabilir sonrasında istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sistem E-Okul veli bilgilendirme sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın siz değerli velilere kendi resmi sitesi üzerinden sunduğu bir uygulamadır. Bu sebeple sistem yeterince güvenli olup bilgilerinizin gizliliği konusunda hiç bir sorun bulunmamaktadır. Bu neden sistemde rahatlıkla dolaşabilir, öğrencinizin bilgilerine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 10 yorum yapıldı:

  1. yasin diyor ki:

   ısparta dan selamlar

 1. Yiğit diyor ki:

  Çok güzek

 2. Yiğit diyor ki:

  Mükemmel

 3. Arif diyor ki:

  6 ya gidiyorum hepsi 5
  ,

 4. Halime diyor ki:

  Giremiyorumlama of yaa

 5. GÖKNUR GÖZAÇIK diyor ki:

  bende üye olmak istiyorum veli bilgi sistemine bununla ilgili ne yapmam gerekiyor lütfen bilgi verirmisiniz

  1. Yusuf Karatas diyor ki:

   Üyelik durumu olmuyor. Öğrencilik durumunda kimlik bilgilerini kullanarak sisteme girebiliyorsunuz.

 6. Abdurrahman diyor ki:

  Karne notumu heyecanla bekliyorum

 7. kübranur diyor ki:

  bence herkes denemeli bunu daha kolay

Yorum Yaz


bir + = 7