E-OKUL VBS

E-OKUL VBS

E-Okul VBS yani E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile birlikte öğrenciler hakkında birçok bilgiye ulaşabilir ve öğrenciyi yakından takip etme imkanını elde edebilirsiniz. Siz de çocuklarınızın okul durumları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu sistemden yararlanabilirsiniz. Bu sistemden yararlanmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden E-Okul uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra artık sizde E-Okul VBS uygulamasından yararlanabilir ve öğrenciler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu sistem öğrenciler için oldukça yararlı bir sistem olmaktadır. Giriş yapmak oldukça güvenli ve kolaydır. Öğrenciler devamsızlık bilgilerini kolaylıkla öğrenip, sınav tarihlerine ve ders programlarına bu uygulamadan ulaşabilmektedir. Sistemin amacı veli bilgilendirmek olmasına rağmen, öğrenciler daha çok kullanmaktadır. E-Okul VBS uygulaması kendini son yıllarda geliştirmiş olmakla birlikte, cep telefonunuzda veya tabletinizde kullanılabilmek için bir uygulama oluşmuştur. Mobil uygulama dediğimiz bu uygulama sayesinde cep telefonunuza veya tabletinize uygulamayı indirip, öğrencinizi daha yakından takip edebilme şansınız doğmuştur.

E-Okul VBS Nasıl Kullanılır?

Sizde E-Okul VBS uygulamasından yararlanmak istiyorsanız ilk olarak E-Okul resmi sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. E-Okul resmi sayfası üzerinden E-Okul VBS yani veli bilgilendirme sistemine giriniz. Daha sonra ise açılacak olan sayfada ilk olarak velisi olduğunuz öğrencinin okul numarasını, yine öğrencinin TC kimlik numarasını, en son olarak resimdeki rakamlar yazan alana üst kısımda yer alan rakamları eksiksiz olarak girip tamam butonuna basarak sisteme giriş yapabilir ve gerekli duyduğunuz bilgilere ulaşabilirsiniz. Zaten giriş işlemini nasıl yapabileceğinizi yazımızın devamında detaylı olarak sizlere anlatacağız.

E-Okul VBS’ye giriş yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi sayfa gelecektir. Bu sayfada bulunan ve sizden istenen öğrenci hakkındaki bilgileri ok işaretleri ile gösterilen yerlere yazınız.

E-Okul

Yukarıdaki resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan “Öğrenci T.C. Kimlik No”, “Öğrenci Okul No” ve “Resimdeki Rakamlar” bölümünü daire içerisinde size verilecek olan rakamlara göre doldurunuz. Bu bilgileri girdikten sonra “Resimdeki Rakamlar” bölümünün hemen yanında bulunan “Giriş” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan doğrulama ekranı aşağıdaki resimde olduğu gibidir.

E-Okul 2

Yukarıdaki resimde ok işaretleri ile gösterilen bölümleri öğrenciye ait şekilde doldurup, resimlerin arasından öğrenciye uygun olanı seçtikten sonra daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Tamam” seçeneğine tıklayıp girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Girişinizi yaptıktan sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Size işleminize yardımcı olmak adına bu resmi paylaşıyoruz.

E-Okul 3

Daire içerisine alınmış olan “Öğrencinin Sınıfı” bölümünden öğrencinizin bilgi almak istediğiniz yıldaki sınıfını seçerek ok işaretleri ile gösterilen “Sınav Bilgileri” ve “Öğrenci Bilgileri” bölümlerinden bilgi almak istediğiniz alanı seçerek işleminize başlayabilirsiniz. Sol taraftaki menüde olan işlemlerinizi kolayca öğrenebilmek için sadece öğrenmek istediğiniz işlem isminin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

E-Okul VBS’yi Kullanarak Hangi Bilgilere Ulaşabilirsiniz?

E-Okul VBS kullanarak öğrencinizin; devamsızlık bilgisine, sınav tarihlerine, sınav sonuçlarına, daha önceki yıllarda almış olduğu belgelere, ders programına, daha önceki yıllardaki not ortalamalarına, nakil durumuna ve sınıfının not ortalamalarına ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler sayesinde öğrencinizin okuldaki tüm bilgilerine ulaşabilir, notlarından haberdar olabilirsiniz. Çalışan, veli toplantılarını kaçıran velilerimiz için oldukça önemli bir uygulamadır. Öğrenciler için de karne almadan notlarından ve geçmiş yıllardaki bilgilerinden haberdar olma şansı doğmuş oldu.

E-Okul VBS’ye Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz


8 + = onbir