E-OKUL UYGULAMALARI

E-OKUL UYGULAMALARI

İnternet üzerinden birçok işlemi yapabildiğimiz gibi artık çocuklarınızın sınav notlarını, karne puanlarını ve devamsızlıklarını da öğrenebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sisteme koyduğu E-Okul uygulamaları ile veliler çocuklarının devamsızlıklarını, karne notlarını, sınav puanlarını basit bir işlemle görebilirler. Ayrıca öğrenciler de puanlarını bu sistemden bakarak öğrenebilirler.

E-okul uygulamaları, veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sisteminden oluşmaktadır. E-Okul yönetim bilgi sistemi öğretmen ve yöneticiler içindir. Öğretmenler, öğrencilerinin sınav notlarını, proje ödevlerini, devamsızlık bilgilerini, öğrencinin o dersten almış olduğu proje notları gibi birçok bilgiyi sisteme girebilmektedir. Ayrıca E-Okul yönetim bilgi sistemi ile birlikte yöneticilerde okul ile ilgili nakil, kayıt gibi birçok işlemi yerine getirebilirler.

Bunun yanında E-okul uygulamalarından olan veli bilgilendirme sisteminden de veliler yararlanabilir. E-Okul veli bilgilendirme sistemine girerken sizden sadece öğrencinizin TC kimlik numarası ve öğrenci numarası istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girerek sisteme giriş yapabilir ve öğrenciniz ile ilgili devamsızlık, karne notu, sınav tarihleri, sınav notları gibi birçok işlemi açılan sayfadan öğrenebilecektir. Yönetim bilgi sistemine girişte ise kullanıcı adı ve şifre istenmektedir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizde sistem açılacak ve not ve devamsızlık ile ilgili işlemlerinizi tamamlayabileceksiniz.Etiketler: , , ,

Yorum Yaz


altı + 8 =