E-OKUL ORTAOKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ

E-OKUL ORTAOKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ

E-Okul sistemi ile birlikte artık siz de velisi olduğunuz öğrenciyi yakından takip edebilir öğrenci hakkında devamsızlıktan, sınav notalarına, sınav tarihlerinden, karne notlarına kadar birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Siz de E-Okul ortaokul öğrenci girişi yaparak öğrenciyi yakından takip edebilirsiniz. E-Okul ortaokul öğrenci girişi yapmak istiyorsanız bu yazımızda yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda sıkça karşılaştığımız soruların cevaplarını da bulabilirsiniz.

E-Okul Ortaokul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

E-Okul ortaokul öğrenci girişi yapmak için ilk olarak yazının sonunda yer alan linke tıklayınız. Daha sonra ise açılacak olan sayfada E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden E-Okul ortaokul öğrenci girişini gerçekleştirebilirsiniz. Bu girişi gerçekleştirmek için sizden ilk olarak resimdeki rakamları istenilen alana girmeniz istenmektedir. Daha sonraki adımda ise öğrencinin TC kimlik numarasını ve okul numarasını da ilgili alanlara girdikten sonra artık sizde E-Okul ortaokul öğrenci girişini yapmış olacaksınız. E-Okul ortaokul öğrenci girişi ile artık siz de öğrenci hakkında devamsızlık, sınav notu, karne notu gibi konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Adsız

E-Okul Ortaokul Öğrenci Girişi İçin TIKLAYINIZ!

E-Okul Ortaokul Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Kayıt işlemi de öğrencinizin birçok işleminin yapıldığı E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Gerekli sınavlar ve arkasından yapılan tercihler sonucunda öğrenci bir ortaokula yerleştirilir. Yerleştirildiği bu okulun ön kayıt işlemleri internet ortamından E-Okul sistemi üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Bu işlemi yapabilmek için öncelikli olarak bir ortaokula yerleştirilme işleminizin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Sonrasında sistem girişinizi sağlayarak kayıt işlemi için istenen bilgileri vererek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sistem girişi için sizden kullanıcı adı ve şifre istenmektedir. İlkokulda sizlere ait olan bilgilerle bu bilgileri vererek sistem girişinizi sağlamalı ve sayfanın yönlendirilmesini takip ediniz.

E-Okul Ortaokul Kayıt İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Okul Kayıt Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesi olan bu sistem üzerinden yapmış olduğunuz kayıt işleminin sorgulamasını da yapabilirsiniz. Bu işlemle kayıt yaptırmış olduğunuz okul bilgilerine ulaşmaktasınız. Sistem bu sorgulama işlemi için sizden kutucuk içerisinde yazılı olan giriş kodunu ve T.C. kimlik numaranızı istemektedir. Bu bilgileri gerekli yerlere yazdıktan sonra ‘giriş’ yazılı sarı kutucuğun üzerine tıklayarak kayıt sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Okul Kayıt Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Okul Ortaokul Nakil Nasıl Yapılır?

E-Okuldan sisteminize giriş yaprak birçok işlem gibi ortaokul nakil işlemi de yapılmaktadır. Bu işlem nakil başvurusunda bulunan öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Sistem girişi sağlanarak yapılan bu işlem için sizlerden ilkokuldan alıp kullanmaya devam ettiğiniz kullanıcı adınız ve şifreniz istenecektir. Bu bilgiler ve resimde bulunan karakterleri doğru yerlere yazdıktan sonra girişinizi sağlayarak nakil işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

E-Okul Ortaokul Nakil İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Ortaokul Puan Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ortaokul 8. sınıf öğrencilerine toplam 6 temel dersten oluşan birinci dönem 120 soru, ikinci dönem 120 soru olmak üzere toplamda 240 soru sorulmaktadır. Merkezi Sistem Ortak Sınavlar kapsamında, bu 6 dersten alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılır. Tüm çarpımların toplamından oluşan değerin toplam derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılan ortak sınav puanı hesaplanmaktadır. Puanı 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarının % 30’u ile 8. sınıfta uygulanan merkezi ortak sınav puanlarının % 70’inden oluşuyor. 6 ve 7. sınıflarda bütün derslerin notları öğretmen tarafından verilmektedir. 8. sınıflarda ise 6 temel dersten 3 yazılısı olanların ikincisi, 2 yazılısı olanların 1.’si merkezi yazılı olarak yapılmaktadır. 6 ders dışında kalan tüm derslerin yazılıları öğretmen tarafından yapılmaktadır. Ortaokul puan hesaplama yapılırken tüm derslerin yazılılarının ve performans ödevlerinin ortalaması alınır ve öğrencinin o dersteki başarı puanı belirlenir. 6, 7 ve 8. sınıfların yılsonundaki başarı puanları 300, merkezi yapılan ortak sınavların başarı puanı 700, liseye geçiş aşamasındaki puanlarda bu ikisinin ortalaması alındıktan sonra 500 üzerinden hesaplanacaktır.

E-Okul Ders Notlarına Nasıl Bakılır?

E-Okul üzerinden ders notlarınızı öğrenmek istiyorsanız E-Okul ortaokul öğrenci girişini sağlamanız gerekmektedir. Merkezi bir sistem olduğun için okul idaresinin notları sisteme girmesi ile sizde notlarınızı öğrenebiliyorsunuz. E-Okul ortaokul öğrenci girişi için sizden kullanıcı adınız ve şifreniz istenmektedir. Kutucuk içerisinde bulunan karakterleri de gerekli yerlere yazarak giriş yapabilirsiniz. Böylelikle ders notlarınıza ayrıntılı bir şekilde ulaşmış olacaksınız. Bunun yanında aynı şekilde sistem girişinizi sağlayarak bazı adımları geçerek seçmeli derste  seçebilirsiniz.

E-Okul Ders Notlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

E-Okul Mobil Üzerinden Giriş Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok online işlemi telefonlarımızdan kolaylıkla yapmaktayız ve E-Okul da bunlardan sadece birisidir. Hem IOS hem de Android uyumlu programlar geliştirilmiştir. Böylelikle telefonlarımızda uygulamasını bulundurarak kolayca E-Okul ortaokul öğrenci girişini sağlayabilir ve kısa süre içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Okul ortaokul öğrenci girişi için yapmanız gereken bu uygulamaları telefonlarınıza indirmektir.

IOS E-Okul Uygulaması İndirmek İçin TIKLAYINIZ!

Android E-Okul Uygulaması İndirmek İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. Melih Muhammed Şen diyor ki:

    notlarımı öğrenmek istiyorum ve sınav tarihini

  2. Melih Muhammed Şen diyor ki:

    notlarımı öğrenecem

  3. DİLARA diyor ki:

    Güzel sistemmiş.

Yorum Yaz


6 × bir =