E-OKUL ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME

E-OKUL ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME

Hayatımızda pek çok şeyin yeri ve önemi değişmesi ile birlikte işlemlerimiz içinde artık kurum ve kuruluş internet alanında hizmet veriyor. Bu alanda hizmet veren kurumlardan bir tanesi Milli Eğitim Bakanlığı olup sağladığı bu hizmet ile birlikte eğitim hayatı boyunca öğrenciler ve öğrenci velileri ders notları, devamsızlıkları ve puanları gibi birçok bilgiye bu sistem üzerinden ulaşabilirler. Öğrenci bilgilendirme uygulaması olan E-Okul sistemine nasıl giriş yapacağınızı yazının devamında kısaca anlatacağız.

E-Okul Öğrenci Bilgilendirme Sistemine Nasıl Girilir?

E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemine giriş yapmakta ilk adım olarak sizler için yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladığınız gelecek olan sayfada adına sisteme giriş yapacağız öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarasını kırmızı oklarla gösterdiğimiz alanlara giriniz. İstenilen bilgilerin doğru girilmesi durumunda resimdeki rakamları güvenliğiniz için girerek sisteme gönül rahatlığıyla giriş yapabilirsiniz. Artık bu adımlar sayesinde açılan sayfadan birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-Okul

 

E-Okul Öğrenci Bilgilendirme Sistemine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

E-Okul Öğrenci Bilgi Formu Nedir, Nereden Alınır ve Nasıl Doldurulmalıdır ?

Öğrenci bilgi formu her okulun öğrencilerine dağıttığı bilgi edinme amaçlı bir formdur. Bu formda öğrenci bilgileri, genel bilgiler, veli bilgileri, baba bilgileri, anne bilgileri ve varsa eğer kardeş bilgileri istenmektedir. Bizden istenenlerin doğru bir şekilde gerekli yerlere yazılması gerekmektedir. Bu nedenle öğrenci anlamadığı veya bilmediği durumlarda öğretmenlerine veya velisine danışmalıdır. Hatta velileriniz tarafından bu formun doldurulması bilgilerin daha sağlıklı şekilde verilmesini sağlayacaktır. Formda istenilen bilgiler verildikten sonra formda sol alt köşede bulunan kısıma velinin adını soyadını yazıp imzasını atmasıyla formunuzu gerekirse okul idaresi gerekirse öğretmeninize teslim edebilirsiniz. Okul idaresi tarafından bu bilgiler E-Okul sistemine girmektedir ve böylelikle öğrenciler ve velilerine ait bilgiler merkezi bir veri tabanında toplanmaktadır.

E-Okul Öğrenci Bilgi Formunu İndirmek İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz


4 × = otuz iki