E-OKUL FOTOĞRAF DEĞİŞTİRME

E-OKUL FOTOĞRAF DEĞİŞTİRME

Günümüzde zaman oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Bunun farkına varılması ve internetin gelişmesine bağlı olarak birçok kurum ve kuruluş daha hızlı ve zaman kaybı yaşanmadan yapılacak uygulamalar geliştirmiştir. Bu uygulamalardan birisi de Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde gelişen E-Okul uygulamasıdır. Bu uygulama ile birlikte artık sizde velisi olduğunuz öğrenciyi okula gitmeye gerek kalmadan yakından takip edebilirsiniz. Biz bu bölümde sizlere E-Okul uygulaması içinde yer alan E-Okul fotoğraf değiştirme hakkında bilgi vereceğiz. Sizde E Okul fotoğraf değiştirme hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu sayfadan yararlanabilirsiniz.

E-Okul Fotoğraf Değiştirme Nasıl Yapılır?

E-Okul fotoğrafınızı beğenmiyor ve değiştirmek istiyorsanız bunu sizin sisteme girmeniz ile yapmanız mümkün değildir. Sizde E-Okul fotoğrafınızı değiştirmek istiyorsanız bu işlemi yapabilmek için okul yöneticisine ya da E-Okul sistemi ile sorumlu öğretmene başvurmanız gerekmektedir. Kısaca E-Okul fotoğraf değiştirme işlemini ya sorumlu öğretmen ya da okul yöneticileri yerine getirebilmektedir.

E-Okul sistemindeki öğrenci fotoğrafını değiştirmek isteyen öğrenciler, yetkili öğretmenleri ile görüşerek durumlarını iletmelidirler. Yetkili öğretmenler de aşağıda sıralı olarak vermiş olduğumuz maddeleri uygulayarak işlemi gerçekleştirebilirler.

 1. İlk olarak kurum kurum işlemleri modülü ile giriş yapınız.
 2. Resim işlemleri menü adımına tıklayınız.
 3. Öğrencinin sınıfını ve şubesini seçiniz.
 4. Resmi olanlar, resmi olmayanlar ve tümü olarak seçim yaptıktan sonra listele butonuna tıklayabilirsiniz.
 5. Liste açıldıktan sonra öğrenci seçimi yapınız ve açılan ekrandan istediğiniz öğrenciye ait resmi seçiniz.

 

son çalışma_20151222_123405Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. sude naz diyor ki:

  lütfen değişesini istiyoru

 2. cemre diyor ki:

  bu site çok güzel

  1. Ayfer diyor ki:

   sen nasıl değiştirdin cemreciğim

Yorum Yaz


+ 5 = ondört